چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

چاپ دیجیتال کتاب آشپزی : امروزه با گسترش رسانه های دیجیتال و تغییر سازوکارهای نشر و همچنین تولید بیشتر عنواین کتاب توسط نویسندگان و مترجمین، نیاز به تولید و چاپ کتاب دیجیتال در تیراژ محدود به نیازی بنیادین برای ناشرین تبدیل شده است. چاپ دیجیتال کتاب آشپزی با هدف ارتقاء سطح کیفی اشپزی بانوان و علاقه مندان به آشپزی صورت می گیرد که نویسندگان این نوع کتاب اشپزهای ماهری می باشند  تجربیات خود و لیست غذاها و شیرینی ها و کیک های خود را بصورت دیجیتالی در کتاب آشپزی به چاپ می رسانند. با افزایش چاپ دیجیتال کتاب آشپزی تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با مزایای چاپ دیجیتال کتاب آشپزی و مراحل چاپ آن و … آشنا کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا چاپ دیجیتال کتاب آشپزی را مورد بررسی قرار دهیم:

چاپ دیجیتال کتاب آشپزی چگونه می باشد؟

یکی از روش های متداول چاپ دیجیتال کتاب آشپزی می باشد که در حوزه چاپ و نشر مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ کتاب دیجیتال آشپزی روشی است که به صورت چاپ حرفه ای در تیراژهای کم بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود.

چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

مزایای چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

از مزایای چاپ دیجیتال کتاب آشپزی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  • امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تیراژ محدود
  • امکان تغییر تصاویر و محتویات صفحه در هر برگ چاپی
  • صرفه جویی در نیروی انسانی
  • توان رو به گسترش تکنولوژی چاپ دیجیتال در ارتقا کیفیت و کاهش هزینه هر برگ چاپی

مراحل چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

در گام نخست نویسنده یا مترجم یا همان اشپز حرفه ای، محتوایی را گردآوری و یا خلق می‌کند.مثلا دستور انواع غذهای ایرانی یا انواع کیک و دسرها را جمع آوری می کند. در گام دوم به تایپ و حروف چینی نوشته‌ها می پرداز و دومین مرحله از مراحل چاپ دیجیتال کتاب آشپزی تایپ و حروف چینی مطالب آشپزی می باشد. در گام سوم از مرحله چاپ دیجیتال کتاب آشپزی متن تایپ شده توسط یک یا گروهی از ویراستاران، ویرایش و بازخوانی می‌شود. در چهارمین گام با برنامه‌هایی مانند Adobe indesign متن مطالب آشپزی را صفحه‌آرایی می‌کنندو همچنین خانه کتاب مسئول کد سیزده رقمی بین‎المللی (شابک) را ثبت می‌کند. در این قسمت تمام مشخصات کتاب ذکر می‌شود.در پنجمین گام از مراحل چاپ دیجیتال کتاب آشپزی برای اخذ فیپا (شناسنامه کتاب) به کتابخانه ملی ارسال می‌شود. در گام هفتم نهایتا کتاب توسط کتابخانه ملی بررسی و اطلاعات کامل آن به وزارت ارشاد اسلامی ارسال می‌شود و این وزارت خانه مجوزی را برای چاپ کتاب صادر می‌کند. و گام نهایی در مراحل چاپ دیجیتال کتاب آشپزیای است که ناشر کتاب را به چاپخانه برای لیتوگرافی، چاپ و صحافی ارسال می‌کند.

چاپ دیجیتال کتاب آشپزی چقدر زمان می برد؟

باید بگوییم که زمان تکمیل مراحل چاپ دیجیتال کتاب آشپزی از فاکتورهای زیادی تاثیر می‌گیرد. اما مهم‌ترین فاکتور در زمان تکمیل چاپ دیجیتال کتاب آشپزی، اداره‌ها و مراکزی است که کتاب را بررسی می‌کنند. اگر این مراحل به سرعت طی شود و ناشر مربوطه، منظم کار کند، کتاب در زمان بین ۱ الی ۴ ماه مراحل چاپ را طی می‌کند.

برای چاپ دیجیتال کتاب آشپزی چه مدارکی لازم است؟

باید بگوییم در چاپ دیجتالی کتاب آشپزی همه می توانند کتاب بنویسند و هیچ محدودیتی ندارد. اما بخاطر داشته باشید در بعضی از کتاب‌ها نویسنده یا مترجم با عناوینی مثل دکتر و … معرفی می‌شوند. در این صورت ارسال مدارکی جهت احراز هویت و اثبات آن به مرکز انتشارات ضرورت دارد.

آیا برای ترجمه کتاب آشپزی باید از نویسنده خارجی اجازه بگیریم؟

اگر فردی هستید که به حق کپی رایت احترام می‌گذارید، بهتر است با نویسنده کتاب مکالمه یا چت کنید و با پرداخت مقداری پول از نویسنده بالقوه اجازه ترجمه بگیرید. حتی می‌توانید از او یادداشتی دریافت کرده و آن را در صفحه اول کتاب چاپ کنید.

اما اگر ترجیح می‌دهید کتاب را بدون اجازه نویسنده چاپ کنید. چون ایران عضو کنوانسیون جهانی حق کپی رایت نیست، برای چاپ دیجیتال کتاب‌های ترجمه شده هیچ مانعی وجود ندارد. و شما بدون اجازه گرفتن از نویسنده می‌توانید آن را به چاپ برسانید.

انواع قرارداد برای چاپ دیجیتال کتاب آشپزی و هزینه چاپ دیجیتال کتاب آشپزی

حق تالیف : یکی از قراردادهایی که با نویسنده‌ها یا مترجم‌های معروف می‌بندند، قرارداد حق تالیف است. در این قراردادی که منعقد می‌شود. سرمایه گذار یا ناشر متعهد می‌شود که درصدی از سود فروش کتاب را (که معمولا درصد آن در قرارداد ذکر می‌شود) به نویسنده پرداخت کند.

مشارکت در چاپ : قطعا چاپ هر کتابی برای ناشر هزینه دارد. بسیاری از کتاب‌هایی که چاپ می‌شوند فروش خیلی کمی دارند و اگر مؤلف یا نویسنده در هزینه‌های چاپ آن مشارکت نکنند، ناشر، چاپ آن را نمی‌پذیرد. بر طبق قرارداد مشارکت در چاپ، هزینه‌های چاپ کتاب بین نویسنده، سرمایه گذار یا ناشر تقسیم می‌شود.

فروش اثر : در این نوع قرارداد، نویسنده یا صاحب اثر تمامی حقوق مادی و معنوی اثر را به ناشر یا سرمایه گذار واگذار می‌کند. طبق این قرارداد اثر را در ازای دریافت مبلغی (که در قرارداد ذکر می‌شود) به طرف قرارداد می‌فروشد. معمولا به کمک این قرارداد، نویسنده‌ها و مترجمان می‌توانند برای ناشران و سرمایه گذاران کار سفارشی انجام دهند.

سرمایه گذاری مولف : گاهی مولف کتاب تصمیم می‌گیرد از تمام مزایای چاپ کتاب بهره‌مند باشد. او در این قرارداد تمامی هزینه‌های چاپ کتاب را به عهده می‌گیرد.

از نظر هزینه بسیار مناسب است. گفتنی است این روش برای چاپ تعداد محدود کتاب اصلا پیشنهاد نمی‌شود. چون چاپ افست کتاب هزینه اولیه دارد. زمانی که شما هزینه اولیه را برای آماده‌ سازی چاپ خرج کنید، چاپ زیر ۱۰۰۰ نسخه صرفه اقتصادی ندارد.

چرا چاپ دیجیتال کتاب آشپزی ؟

با چاپ دیجیتال کتاب آشپزی شما می‌توانید در هزینه‌های کتاب صرفه جویی کنید. اگر نویسنده تازه کاری هستید و پیش بینی دقیقی از میزان فروش کتاب ندارید. ریسک نکنید. بهتر است روش چاپ دیجیتال کتاب را انتخاب کنید. در این روش تعداد چاپ کتاب قابل کنترل است. از چاپ تیراژ کم شروع کنید و با افزایش تقاضا میزان چاپ را بیشتر کنید. چاپخانه دیجیتال کتاب آشپزی هزینه اولیه ندارد پس به تعداد محدود مقرون به صرفه است.

در چاپ افست کتاب که رقیب اصلی چاپ دیجیتال است، مراحل آماده سازی بسیار زمان‌بر و پرهزینه است. در صورتی که در روش دوم، فایل دیجیتالی کتاب، را دستگاه می‌خواند و بدون نیاز به فیلم، و کالک و زینک همه فرآیند را اتوماتیک انجام ‌می‌دهد. سرعت در روش چاپ دیجیتال کتاب بسیار زیاد است. به طوری که یک کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای را در کمتر از ۴ ساعت در ۱۰۰ تیراژ چاپ می‌کند. نگهداری فیلم و زینک‎ها ‎(انبارداری) از فرآیند چاپ کتاب حذف می‌شود. از این رو، ناشر نیاز هفتگی خود را می‌تواند به چاپخانه سفارش دهد. هنرنمایی در چاپ رنگی و امکان چاپ تعداد محدود (حتی یک نسخه)، امکان ایجاد تغییرات در فایل چاپی در هر نوبت از چاپ؛ از دیگر مزایای چاپ دیجیتال کتاب است.